Şanlıurfa Merkez Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Şanlıurfa Merkez tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Şanlıurfa Merkez ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Şanlıurfa Merkez tanıtım sayfası.
 
 
Şanlıurfa Merkez Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar Şanlıurfa Merkez civarında gezilecek yerler ve tarihi mekanlar hakkında aşağıda editörlerimizin ve seyahat severlerimizin ekledikleri başlıkları görebilirsin.

Şanlıurfa Merkez ve civarında daha önce gezdiğin ve seyahat severlere tavsiye etmek istediğin, mutlaka görülmeli dediğin yerleri tatil blog sayfamızdan ekleyebilirsin. Daha önce ziyaretçilerimizin ekledikleri başlıklar hakkında görüşlerini ve tavsiyelerini de yazabilirsin.

Üstelik Şanlıurfa Merkez hakkında yorumda bulunabilir, gezdiğin yerlerin fotoğraflarını ekleyebilir, gezilecek yerler, tarihi mekanlar hakkında ipuçları yazabilirsin.

 
 
 

Şanlıurfa Merkez Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Şanlıurfa Merkez için bir öneri ekleyin
Sipahi Pazarı
Sipahi Pazarı
Şanlıurfa Balıklıgöl platosu içerisinde yer alan Sipahi Pazarı, halıcılar ve kilimciler çarşısı olarak bilinir. Dar bir han olup içerisinde sağlı sollu olarak toplam 30 kadar taş dükkan vardır. Dükkanlar nahit [Yazının Devamı]

Mehmet KAPLAN - 24 Mayıs 2014, Cumartesi - Yorum Sayısı : 2
Fırfırlı Camii
Fırfırlı Camii
Şanlıurfa'nın tarihi yapılarından biridir Fırfırlı Camii. Vali Fuat Bey Caddesi üzerinde bulunan cami, ilk yapıldığı dönemde Oniki Havari Kilisesi olarak inşa edilmişti. 1956 yılında ise camiye çevrilmiştir. Fırfırlı Camii'nin hangi [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 23 Mayıs 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Urfa Kalesi
Urfa Kalesi
Şanlıurfa'nın merkezinde bulunan Urfa Kalesi, güneyde kalmakta olup Damlacık Dağının kuzeyinde konumlanmıştır. Sarp kayalar üzerinde yer edinen Urfa Kalesi'nin girişi ise batı tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda kale, 25 burçtan oluşmaktadır [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 4 Temmuz 2012, Çarsamba - Yorum Sayısı : 1
Balıklı Göl
Balıklı Göl
Şanlıurfa'da doğduğu rivayet edilen Hz. İbrahim'in hikayesiyle kutsanmış bir göldür. Özellikte Urfa'da en çok anlatılan bir efsane olan Balıklı Göl, Kral Nemrut ve Hz. İbrahim arasında geçmiştir. Hz. İbrahim, Kral [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 11 Mayıs 2012, Cuma - Yorum Sayısı : 5
 
 
Peki Şanlıurfa Merkez hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Yeşillikler içerisinde doğa ile başbaşa keyifli bir tatil için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyin.

Bodrum tatilinizde nerelerde yemek yenilir? Bodrum'da yemek yenilecek yerler sayfamızda gezgin görüşlerini okuyun, siz de tavsiyede bulunun.

İstanbul'dan Alaçatı ne kadar uzaklıkta? İstanbul Alaçatı Arası Kaç Kilometre? sayfamızı inceleyin, hem mesafe hem de yol tarifi hakkında bilginiz olsun.

Seyahat Tüyoları